Asystent doboru zrządzenia

Maty antypoślizgowe higieniczne| Cleaning Company

Wysokiej jakości maty antypoślizgowe higieniczne przeznaczone do pomieszczeń mokrych takich, jak: baseny, natryski, szatnie, przebieralnie, sauny, garderoby, jachty, itp. są idealnym zabezpieczeniem przed poślizgnięciem się i upadkiem na mokrej, gładkiej powierzchni. Są wygodne i bezpieczne dla bosych stóp.

Nasze maty antypoślizgowe higieniczne wykonywane są z materiałów wzbogaconych w środki antybakteryjne. Zapobiega to rozwojowi grzybów i bakterii, a jednocześnie ułatwia utrzymanie higieny w miejscach wilgotnych.

Budowa mat antypoślizgowych zapewnia swobodny odpływ nagromadzonej wody - antypoślizgowe spody zwiększają bezpieczeństwo poruszania się na macie, natomiast górna ich faktura jest miękka i ciepła dla bosych stóp. Maty antypoślizgowe do obszarów mokrych/wilgotnych można z łatwością zdjąć, wyczyścić i rozłożyć w innym miejscu.

 

Antypoślizgowość I Izolacja I Odprowadzanie płynów I Ochrona I Boso I MicroSTOP I Czyszczenie
 

 

 

 

 

Maty antypoślizgowe Notrax®
to zdrowsze i bezpieczniejsze
natryski i szatnie.

 

 

Po co są maty higieniczne?

Publiczne obiekty sportowe i rekreacyjne, rzadko podległe urzędom ds. zdrowia, to idealne miejsca dla rozwoju bakterii powodujących zakażenia. W obiektach takich stosuje się pewne zasady ograniczające rozprzestrzenianie się zakażeń, w tym zakaz wchodzenia w butach (aby nie wnosić brudu i zanieczyszczeń), obowiązek wejścia pod prysznic przed wejściem do basenu, higienę rąk, procedury mycia i dezynfekcji, unikanie wspólnego używania ręczników i przedmiotów osobistych stykających się z nagą skórą.

Ostatnie przypadki zakażenia gronkowcem (MRSA - gronkowiec złocisty odporny na metycylinę), do których doszło w salach gimnastycznych i szatniach spowodowały, że większą uwagę zwraca się na kwestie higieny w prysznicach, salach gimnastycznych, szatniach czy przebieralniach. Maty antypoślizgowe higieniczne to kluczowy komponent polityki higieny. Zawierają one środek antymikrobowy ograniczający rozwój bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów, które mogą powodować nieprzyjemne zapachy, wysypkę, oraz zakażenie stóp czy skóry. Mata antypoślizgowa higieniczna jest ciepła i wygodna, izoluje użytkowników od zimnej i często mokrej podłogi oraz jest antypoślizgowa.

 

Po co antypoślizgowość?

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków na basenach, w przebieralniach, szatniach, pod prysznicami jest poślizgnięcie się na mokrej i śliskiej posadzce. Problem potęguje dodatkowo używanie szamponów, mydła i olejków. Z tego powodu maty antypoślizgowe higieniczne opracowuje się również pod kątem bezpiecznego chodzenia w miejscach, gdzie duża ilość wody, olejków, szamponów, itd. powoduje, że posadzka czy płytki są bardzo śliskie. Powierzchnia antypoślizgowa zapewnia przyczepność, pozostając jednocześnie ciepłą i wygodną. Spodnia część maty dobrze trzyma się podsadzki czy podłogi, zapobiegając przesuwaniu się.

 

Po co maty?

Materiały antypoślizgowe nie są wieczne. Maty antypoślizgowe są po myciu zapchane mikroskopijnymi plamami (białka, tłuszczu i oleju). Aby zachować skuteczność mat antypoślizgowych na basenach trzeba by je bez przerwy sprawdzać, konserwować I wymieniać. Jeśli tak nie będzie, obszar dookoła basenu będzie niebezpiecznie śliski i łatwo. Maty antypoślizgowe higieniczne tam będzie o upadek i poważne obrażenia. Maty antypoślizgowe Notrax® wykonane są ze specjalnych materiałów zapewniających dobrą przyczepność do podłoża oraz natychmiastowe odprowadzanie płynów, co stanowi skuteczne, niedrogie i trwałe rozwiązanie mające na celu zmniejszenie ryzyka upadków.

 

Maty antypoślizgowe higieniczne Notrax®

Notrax® poszerzył gamę mat antypoślizgowych higienicznych i oferuje teraz wyroby dla lekkich, średnich I ciężkich warunków użytkowania. Unikalna konstrukcja mat zapewnia nie tylko natychmiastowe odprowadzanie wody i antypoślizgowość, ale również ogranicza rozwój drobnoustrojów powodujących choroby skóry. Otwarta siatka pozwala na łatwe odpływanie wody, a podniesiona struktura zapewnia napowietrzanie niezbędne dla szybkiego schnięcia i uniemożlwiające „pływanie" maty. Maty antypoślizgowe higieniczne produkowane są z PCV lub polietylenu, materiałów odpornych na olejki z mydeł I szamponów oraz na chlor często stosowany na basenach i w obiektach rekreacyjnych. Maty Notrax® dostępne są w rolkach lub w postaci arkuszy, łatwych do ułożenia, łączenia I dopasowania do kształtu przejść, szatni, pryszniców, saun czy basenów.

 

Miękkie i ciepłe dla wygody stóp

Wytrzymałe maty antypoślizgowe higieniczne podnoszą bezpieczeństwo w miejscach takich jak prysznice. Antypoślizgowa powierzchnia jest antypoślizgowa i wygodna dla bosych stóp. Bakteriobójcze doadatki do twrzywa z jakich wykonane są maty zapobiegają rozwojowi pleśni i grzybów na powierzchni maty. Maty są higieniczne i znajdują zastosowanie w przebieralniachm basenach publicznych, saunach, pod prysznicami Otwarta budowa mat antypoślizgowych pozwala na łatwy odpływ wody, mydła, szamponów w miejscach gdzie bardzo ważną sprawą jest dobra przyczepność. Maty antypoślizgowe higieniczne są łatwe w czyszczeniu, układaniu.